Aktuality

« 1 2 3 4 »
12. 12. 2021
Žernov má nejvlídnější kapli ve střední Evropě

Vážení a milí, 

 

jestli 12. prosince 2021 na území východních Čech mrzlo, tak v žernovské kapli Panny Marie Sněžné byly téměř letní teploty. Hostitelé totiž dokázali vyhřát interiér kapličky na sympatických "třicet ve stínu". Kdo tam byl, tak ten ví. Kdo nebyl, neuvěří...

Děkujeme, protože teplo bylo nejen díky neuvěřitelné obětavosti lidu žernovského (v čele se starostou Liborem Mojžíšem + díky 70 litrům nafty), ale taky díky skvělé atmosféře, kterou vykouzlili vpravo sedící přespolní a vlevo sedící domácí! Vyprávěli jsme s ohromnou chutí a završili jsme tak třetí adventní neděli. 

Všem pak přejeme klidný zbytek adventu, krásné a požehnané Vánoce a hlavně pevné zdraví v roce 2022!

 

V úctě 6 NaChodníku

NEJBLIŽŠÍ AKCE
NEJBLIŽŠÍ AKCE

  

21. května 2022 

Rychnov nad Kněžnou 

Swingový festival Jiřího Šlitra

  

více...

24. 10. 2021
NáChodnické příběhy zazní na Žernově

Vážení a milí, 

 

rána už dávno nejsou cítit létem, ale v našich příbězích tomu tak je, i když zrovna mrzne...
V kalendáři teď aktuálně máme zapsaný koncert v neděli 12. prosince 2021. Už teď se těšíme na Žernov, do osudového místa románové Viktorky. Právě tady se prý zamilovala do Černého myslivce, když v Žernově před téměř dvěma sty lety sloužila. Možná si na ni vzpomeneme, když se budeme prostřednictvím našich příběhů toulat po kraji i po zákoutích lidské duše. Zveme k toulkám i Vás!

 

Vstupné je 100 Kč a na stání pak polovina :-). 

Rezervace a předprodej v úředních hodinách na úřadu městyse, tel. 491 452 501

 

V úctě 6 NaChodníku

8. 10. 2021
Zahráli jsme Zahráli jsme

Vážení a milí, 

 

propluli jsme zdárně konejšivými vlnami Českého rozhlasu Hradec Králové, kam jsme byli pozváni jako "utajení gratulanti".

 

Hlavním hostem Pátečního Habaděje Lady Klokočníkové totiž byl náš milovaný nehrající kapitán a jubilant Miloň Čepelka. Příležitost popřát mu v éteru s písní na rtech jsme si tedy nenechali ujít. Setkání to bylo báječné, dojemné a vůbec nevadilo, že jsme vstávali hluboce před kuropěním!

 

To hlavní, tedy premiérová písnička pro našeho přítele, zaznělo ještě v hodině věnované povídání s Miloněm (záznam ZDE) a naše NáChodnické vyprávění najdete ZDE. Příjemný poslech a snad brzy někde na viděnou!

 

V úctě 6 NaChodníku

 

 

P.S. Za fotky moc děkujeme Radce Šubrtové.

 

27. 9. 2021

Vážení a milí, 

 

výročí narození nejslavnějšího náchodského rodáka Josefa Škvoreckého (mimo jiné) jsme s NáChodníky oslavili v místech pro příběhy jako stvořených - u Rudrova mlýna v Ratibořicích. Všude hřálo sluníčko, do začátku koncertu i nad našimi hlavami. Pak se ale přímo nad mlýnem objevil cumulus a rozhodl se vypršet. 
Děkujeme všem statečným pláštěnkářům i deštníkářům za odhodlání! Ostatně, odměnou nám všem byly sluneční paprsky hned poté, co jsme dohráli :-).

Těšíme se na příště!

 

V úctě 6 NaChodníku!

8. 9. 2021
NáChodníci budou vyprávět v Ratibořicích

Vážení a milí, 

 

zveme Vás do míst, která jsou tak "vyprávěcí"... Důkazů je dost na stránkách knih od Boženy Němcové :-).
Naše příběhy přivezeme do ratibořického Rudrova mlýna, kde pro Vás připravují pestré Svatováclavské slavnosti. My budeme v pondělí 27. září 2021 rádi jejich součástí! 

 

Těšíme se na viděnou!

 

V úctě 6 NaChodníku

2. 8. 2021
91. Jiráskův Hronov byl ve pro NáChodníky ve znamení jedniček91. Jiráskův Hronov byl ve pro NáChodníky ve znamení jedniček

Vážení a milí, 

 

asi jen těžko se dá přenést ten hezký pocit, se kterým jsme se vrátili z našeho už JEDENÁCTÉHO působení na festivalu Jiráskův Hronov. A bylo to (za nás) na JEDNIČKU! :-)

Víte, atmosféra v parku Aloise Jiráska je v běžném roce taková posmutnělá. Ale o oslavách je to místo s ohromným nábojem a vysokou koncentrací milých lidí, kteří dohromady tvoří vnímavé publikum. Aspoň při našich zastavení. Stejně tomu bylo dnes a my moc děkujeme, že i přes kovidové strasti je komu hrát a komu vyprávět! 

 

V úctě 6 NaChodníku

 

Foto: (naše) Anet Matoulková

16. 7. 2021
Vážení a milí,
 
zveme Vás (už tradičně) na doporvodný program festivalu Jiráskův Hronov do parku Aloise Jiráska.
Tradičně přivezeme i nějaké ty novinky a těšíme se na Vás v pondělí 2. srpna 2021 od 18.00 hodin.
 
V úctě 6 NaChodníku
 
 
8. 7. 2021
Litomyšl - rozbouřené Festivalové zahrady

Vážení a milí,

 

tak jsme se dnes těšili na se(t)kanou ve Festivalových litomyšlských zahradách, ale svatý Petr měl trochu jiné plány a náš koncert

podstatně zkrátil… Že by mu neseděly šansony??? 

Děkujeme všem statečným a slibujeme, že příště to dáme celé, bez cimrmanovského “Vichru z hor”!

 

V úctě 6 NaChodníku

1. 7. 2021
Vážení a milí,
 
zveme Vás na vzájemnou se(t)kanou spolu s naším nehrajícím kapitánem Miloněm Čepelkou 
 
Festivalové zahrady Smetanovy Litomyšle zažijí nejen autorské šansonové příběhy, ale také poezii, moudrý humor (a jak známe "müstra", tak) i nějaké překvapení. 
Prostě jim v té Litomyšli hezky ty jejich Festovalové zahrady posekáme :-).
 
Udělejte si výlet a přijďte ve čtvrtek 8. července 2021 od 19.00 hodin pobýt a vyslechnout speciální, tak trochu narozeninový recitál...
 
V úctě 6 NaChodníku
 
 
20. 6. 2021
Sezóna v Malých lázních v Náchodě zahájena
Vážení a milí,
 
jestli je NáChodníkům někde dobře, tak je to doma…
Dnes nám bylo moc hezky, když jsme se - v plné sestavě i s Miloněm Čepelkou - stali součástí zahájení lázeňské sezóny v běloveských Malých lázních. Děkujeme, bylo to pohlazení našich duší po tolika měsících odluky!
Děkujeme za přízeň a těšíme se na další kulturní a poetická setkání!
 
V úctě 6 NaChodníku
 
Foto: Josef Dusil
27. 5. 2021
Hronovská Stream šňůra
Vážení a milí,
 
 
děkujeme Vám všem, kteří jste dali přednost sledování našeho streamu 6 NaChodníku a Miloň Čepelka, před fanděním českým hokejistům ;-). Děkujeme Vám, kteří jste přišli do Jiráskova divadla, a taky Vám za obrazovkami ze všech koutů naší země i třeba ze zahraničí. Byl to pro nás všechny jedinečný zážitek.
 
Chcete-li se ještě v čase vrátit, tady jsou dva odkazy, prostřednictvím kterých můžete být u toho:
 
Těšíme se v lepšících se časech na viděnou!
 
V úctě 6 NaChodníku
 
Foto: Honza Bartoň
« 1 2 3 4 »