Aktuality

« 1 2 3 4 5 6 »
5. 7. 2022
Jiráskův Hronov po dvanácté

Vážení a milí, 

 

tradice je tradice!
Opět po roce se 5. srpna 2022 v 17.30 hodin vrátíme na náš oblíbený festival Jiráskův Hronov, kde v parku Aloise Jiráska zahrajeme a odvyprávíme něco z našich příběhů...
Těšíme se, že u toho budete taky! 
 
V úctě 6 NaChodníku
28. 6. 2022
6 NaChodníku s Rádiem na cestách
Vážení a milí,
Hronov je naším druhým domovem, takže sem z náchodského chodníku moc rádi zajíždíme. Skvěle bylo na sklonku června s rozhlasovými mikrofony a báječnými hosty!
Jestli máte chuť, pusťte si RÁDIO NA CESTÁCH Českého rozhlasu Hradec Králové https://1url.cz/@6NaChodniku_CRoHK

Děkujeme za pozvání i povídání s Pavlou Kindernayovou a za srdečnou společnost Alena Zárybnická a Petr Voldán
V Hronově se těšíme na viděnou na stejném místě 5. srpna 2022!!!
 
V úctě 6 NaChodníku
 
Foto: Jiřina Šmídová
18. 6. 2022
Odložená oslava jubilea Miloně Čepelky

Vážení a milí,
náš nehrající kapitán Miloň Čepelka sice své půlkulatiny oslavil už v roce 2021, ale to nebylo (vlivem pandemických opatření) možné hromadné radování. V Rodinném výčepu Evy a Petra Rýgrových v Přibyslavi ale na herce, básníka, prozaika a hlavně báječného přítele nezapomněli a slavilo se s mírným zpožděním, o to vřeleji. A my u toho nechybělí, navíc jako utajené překvapení, o kterém do poslední chvíle jubilant neměl ponětí. Opět nám bylo MILO(ň) :-) 
Děkujeme!

 

V úctě 6 NaChodníku

 

 

 

Foto: Aleš Formánek

21. 5. 2022
NáChodnické příběhy zněly Rychnovem nad Kněžnou
Vážení a milí,
 
 
bylo nám ctí zahrát na tradičním Swingovém festivalu Jiřího Šlitra v Rychnově nad Kněžnou. Ač nejsme typickou festivalovou formací, moc jsme si to užili a třeba se zase někdy "ke Šlitrovům" vrátíme!
 
V úctě 6 NaChodníku
24. 4. 2022
Na svatého Jiří...NáChodníci slavili
Vážení a milí,
 
děkujeme všem, kteří s námi "oslavili" 15. výročí od našeho prvního opravdického koncertu!
 
Veliký dík i báječnému srdcařovi se sametovým hlasem (i duší), kterým bez debaty Honza Vápeník  je!
 
Díky našemu technickému zázemí, které pro nás (skoro celou tu dobu) tak pečlivě připravuje Michal Kops, stále častěji ve spolupráci s Liborem Fiedlerem, Dominikem Kovalíčkem a Davidem Vlachem.
Máváme na dovolenou naší parťačce Anetě Matoulkové, která nám trochu chyběla, stejně jako náš nehrající (i když v divadle teď skoro pořád hrající) kapitán Miloň Čepelka a jeho báječná žena Hanka.
 
Děkujeme všem věrným fandům i těm, které jsme posbírali cestou po všech těch chodnících. Jsme rádi, že vás máme!
 
V úctě 6 NaChodníku
5. 4. 2022
Díky za vše, Lydie!
Vážení a milí,
 
 
5. dubna 2022 jsme byli součástí vzpomínkového večera na naši věrnou kapelovou fanynku, přítelkyni a výraznou osobnost Náchoda Lydii Bašteckou... 
Díky za vše, Lydie!
 
V úctě 6 NaChodníku
18. 3. 2022
Na sv. Jiří... 6 NaChodníku - 15 let na scéně

Vážení a milí, 

 

náš historicky první koncert jsme odehráli 24. dubna 2007 a měla jím vyústit a být završena naše (původně plánovaná) jednorázová spolupráce. A právě tehdy to všechno začalo…
Na den přesně po 15 letech jste zváni do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě na koncert, který nabídne průřez našeho hudebně příběhového působení na scéně.
 
Předprodej vstupenek ZDE 
 
Těšíme se na vás!!!
 
V úctě 6 NaChodníku
6. 3. 2022
Výtěžek koncertu pro Ukrajinu
Vážení a milí,
 
konečně máme spočítán výtěžek našeho hronovského koncertu pro Ukrajinu a díky vám se podařilo vybrat úžasných 33.200 Kč.
▪️20.600,- na vstupném
▪️3.400,- z prodeje našich CD a knížek
▪️3.200,- z baru, kde jste se občerstvili a ješte jste 6.000,- přispěli na místě do pokladničky!!!
 
Děkujeme vám za podporu a Kulturnímu a informačnímu středisku Hronov za realizaci!
 
V úctě 6 NaChodníku
4. 3. 2022
Koncert pro Ukrajinu v Hronově
Vážení a milí,
 
DĚKUJEME VÁM!!!
 
Byl to zvláštně krásný večer. Smutný pro důvod svého konání a laskavý, protože ti, kteří dorazili, přispěli svými penězi na cestu českého autobusu, s českou humanitární pomocí vybranou v několika málo dnech od obyvatel Hronova (a blízkého i vzdáleného okolí). Autobus s nesmírně odvážnými řidiči CDS Náchod se zítra ráno vypraví do ukrajinského Žytomyru. Lépe řečeno, tam hlavně míří věci, které darovaly desítky a možná i stovky lidí. Zpátky se snad podaří dopravit i nějaké tamní obyvatele do bezpečí.
Nesmírně si ceníme zapojení všech "bezejmenných lidí", kteří to za pár dní dokázali. Moc si ale také přejeme, aby cesta tam i zpět měla hladký průběh a šťastný konec.
A zatímco do nedávna jsme nám všem přáli hlavně zdraví a třeba i trochu té opětované lásky, teď ještě úpěnlivě přejeme nám všem NADĚJI A MÍR!
Jakmile bude vše sečteno, moc rádi Vám povíme, kolik jste do dnešního koncertu investovali (kromě dobré vůle a pocitu sounáležitosti - a ten je k nezaplacení)! Ale jen v kasičce tzv. "navíc" bylo 9.400 Kč a to není sečteno vstupné a Vaše útrata na baru.
 
 
DĚKUJEME také:
Kulturní a informační středisko Hronov, Šárce Čmelíkové, Liboru Fiedlerovi, Zdeňkovi Denny Ruiderovi, Milanu Prchalovi, Dášé Kolínové, Monice Jiráskové 
Fotky nám pořídili: Iva Dough, Zdeněk Šulc a Karolína Trudičová Kubcová
27. 2. 2022
6 NaChodníku - koncert na podporu Ukrajiny

Vážení a milí, 

 

 

byli jsme osloveni Kulturním a informačním střediskem v Hronově, zda nechceme zahrát a výtěžkem podpořit napadenou Ukrajinu. Neváhali jsme ani chvíli! Akce vzniká narychlo, ale 

předprodej vstupenek byl už zahájen:
 
Uvědomujeme si, že na kulturu teď nemá mnoho lidí náladu. Ale upřímně a rádi se všemi, kdo se na celé akci podílí, zahrajeme! Vaše peníze za vstupné půjdou kompletně na dobrou věc!

 

Pokud budete chtít strávit páteční večer s našimi příběhy, budeme moc rádi. Je to sice jen malý střípek, ale věříme, že i ten má svůj smysl!

 

V pondělí 28. 2. 2022 také bude zahájena v Hronově materiální sbírka. Všechny podrobnosti k ní najdete zde:
https://www.facebook.com/Hronov-pom%C3%A1h%C3%A1-Ukrajin%C4%9B-101790512458578 

 
 
 

V úctě 6 NaChodníku

12. 12. 2021
Žernov má nejvlídnější kapli ve střední Evropě

Vážení a milí, 

 

jestli 12. prosince 2021 na území východních Čech mrzlo, tak v žernovské kapli Panny Marie Sněžné byly téměř letní teploty. Hostitelé totiž dokázali vyhřát interiér kapličky na sympatických "třicet ve stínu". Kdo tam byl, tak ten ví. Kdo nebyl, neuvěří...

Děkujeme, protože teplo bylo nejen díky neuvěřitelné obětavosti lidu žernovského (v čele se starostou Liborem Mojžíšem + díky 70 litrům nafty), ale taky díky skvělé atmosféře, kterou vykouzlili vpravo sedící přespolní a vlevo sedící domácí! Vyprávěli jsme s ohromnou chutí a završili jsme tak třetí adventní neděli. 

Všem pak přejeme klidný zbytek adventu, krásné a požehnané Vánoce a hlavně pevné zdraví v roce 2022!

 

V úctě 6 NaChodníku

24. 10. 2021
NáChodnické příběhy zazní na Žernově

Vážení a milí, 

 

rána už dávno nejsou cítit létem, ale v našich příbězích tomu tak je, i když zrovna mrzne...
V kalendáři teď aktuálně máme zapsaný koncert v neděli 12. prosince 2021. Už teď se těšíme na Žernov, do osudového místa románové Viktorky. Právě tady se prý zamilovala do Černého myslivce, když v Žernově před téměř dvěma sty lety sloužila. Možná si na ni vzpomeneme, když se budeme prostřednictvím našich příběhů toulat po kraji i po zákoutích lidské duše. Zveme k toulkám i Vás!

 

Vstupné je 100 Kč a na stání pak polovina :-). 

Rezervace a předprodej v úředních hodinách na úřadu městyse, tel. 491 452 501

 

V úctě 6 NaChodníku

« 1 2 3 4 5 6 »