Aktuality

« 1 2 3 4 5 6 »
4. 3. 2022
Koncert pro Ukrajinu v Hronově
Vážení a milí,
 
DĚKUJEME VÁM!!!
 
Byl to zvláštně krásný večer. Smutný pro důvod svého konání a laskavý, protože ti, kteří dorazili, přispěli svými penězi na cestu českého autobusu, s českou humanitární pomocí vybranou v několika málo dnech od obyvatel Hronova (a blízkého i vzdáleného okolí). Autobus s nesmírně odvážnými řidiči CDS Náchod se zítra ráno vypraví do ukrajinského Žytomyru. Lépe řečeno, tam hlavně míří věci, které darovaly desítky a možná i stovky lidí. Zpátky se snad podaří dopravit i nějaké tamní obyvatele do bezpečí.
Nesmírně si ceníme zapojení všech "bezejmenných lidí", kteří to za pár dní dokázali. Moc si ale také přejeme, aby cesta tam i zpět měla hladký průběh a šťastný konec.
A zatímco do nedávna jsme nám všem přáli hlavně zdraví a třeba i trochu té opětované lásky, teď ještě úpěnlivě přejeme nám všem NADĚJI A MÍR!
Jakmile bude vše sečteno, moc rádi Vám povíme, kolik jste do dnešního koncertu investovali (kromě dobré vůle a pocitu sounáležitosti - a ten je k nezaplacení)! Ale jen v kasičce tzv. "navíc" bylo 9.400 Kč a to není sečteno vstupné a Vaše útrata na baru.
 
 
DĚKUJEME také:
Kulturní a informační středisko Hronov, Šárce Čmelíkové, Liboru Fiedlerovi, Zdeňkovi Denny Ruiderovi, Milanu Prchalovi, Dášé Kolínové, Monice Jiráskové 
Fotky nám pořídili: Iva Dough, Zdeněk Šulc a Karolína Trudičová Kubcová
27. 2. 2022
6 NaChodníku - koncert na podporu Ukrajiny

Vážení a milí, 

 

 

byli jsme osloveni Kulturním a informačním střediskem v Hronově, zda nechceme zahrát a výtěžkem podpořit napadenou Ukrajinu. Neváhali jsme ani chvíli! Akce vzniká narychlo, ale 

předprodej vstupenek byl už zahájen:
 
Uvědomujeme si, že na kulturu teď nemá mnoho lidí náladu. Ale upřímně a rádi se všemi, kdo se na celé akci podílí, zahrajeme! Vaše peníze za vstupné půjdou kompletně na dobrou věc!

 

Pokud budete chtít strávit páteční večer s našimi příběhy, budeme moc rádi. Je to sice jen malý střípek, ale věříme, že i ten má svůj smysl!

 

V pondělí 28. 2. 2022 také bude zahájena v Hronově materiální sbírka. Všechny podrobnosti k ní najdete zde:
https://www.facebook.com/Hronov-pom%C3%A1h%C3%A1-Ukrajin%C4%9B-101790512458578 

 
 
 

V úctě 6 NaChodníku

12. 12. 2021
Žernov má nejvlídnější kapli ve střední Evropě

Vážení a milí, 

 

jestli 12. prosince 2021 na území východních Čech mrzlo, tak v žernovské kapli Panny Marie Sněžné byly téměř letní teploty. Hostitelé totiž dokázali vyhřát interiér kapličky na sympatických "třicet ve stínu". Kdo tam byl, tak ten ví. Kdo nebyl, neuvěří...

Děkujeme, protože teplo bylo nejen díky neuvěřitelné obětavosti lidu žernovského (v čele se starostou Liborem Mojžíšem + díky 70 litrům nafty), ale taky díky skvělé atmosféře, kterou vykouzlili vpravo sedící přespolní a vlevo sedící domácí! Vyprávěli jsme s ohromnou chutí a završili jsme tak třetí adventní neděli. 

Všem pak přejeme klidný zbytek adventu, krásné a požehnané Vánoce a hlavně pevné zdraví v roce 2022!

 

V úctě 6 NaChodníku

24. 10. 2021
NáChodnické příběhy zazní na Žernově

Vážení a milí, 

 

rána už dávno nejsou cítit létem, ale v našich příbězích tomu tak je, i když zrovna mrzne...
V kalendáři teď aktuálně máme zapsaný koncert v neděli 12. prosince 2021. Už teď se těšíme na Žernov, do osudového místa románové Viktorky. Právě tady se prý zamilovala do Černého myslivce, když v Žernově před téměř dvěma sty lety sloužila. Možná si na ni vzpomeneme, když se budeme prostřednictvím našich příběhů toulat po kraji i po zákoutích lidské duše. Zveme k toulkám i Vás!

 

Vstupné je 100 Kč a na stání pak polovina :-). 

Rezervace a předprodej v úředních hodinách na úřadu městyse, tel. 491 452 501

 

V úctě 6 NaChodníku

8. 10. 2021
Zahráli jsme Zahráli jsme

Vážení a milí, 

 

propluli jsme zdárně konejšivými vlnami Českého rozhlasu Hradec Králové, kam jsme byli pozváni jako "utajení gratulanti".

 

Hlavním hostem Pátečního Habaděje Lady Klokočníkové totiž byl náš milovaný nehrající kapitán a jubilant Miloň Čepelka. Příležitost popřát mu v éteru s písní na rtech jsme si tedy nenechali ujít. Setkání to bylo báječné, dojemné a vůbec nevadilo, že jsme vstávali hluboce před kuropěním!

 

To hlavní, tedy premiérová písnička pro našeho přítele, zaznělo ještě v hodině věnované povídání s Miloněm (záznam ZDE) a naše NáChodnické vyprávění najdete ZDE. Příjemný poslech a snad brzy někde na viděnou!

 

V úctě 6 NaChodníku

 

 

P.S. Za fotky moc děkujeme Radce Šubrtové.

 

27. 9. 2021

Vážení a milí, 

 

výročí narození nejslavnějšího náchodského rodáka Josefa Škvoreckého (mimo jiné) jsme s NáChodníky oslavili v místech pro příběhy jako stvořených - u Rudrova mlýna v Ratibořicích. Všude hřálo sluníčko, do začátku koncertu i nad našimi hlavami. Pak se ale přímo nad mlýnem objevil cumulus a rozhodl se vypršet. 
Děkujeme všem statečným pláštěnkářům i deštníkářům za odhodlání! Ostatně, odměnou nám všem byly sluneční paprsky hned poté, co jsme dohráli :-).

Těšíme se na příště!

 

V úctě 6 NaChodníku!

8. 9. 2021
NáChodníci budou vyprávět v Ratibořicích

Vážení a milí, 

 

zveme Vás do míst, která jsou tak "vyprávěcí"... Důkazů je dost na stránkách knih od Boženy Němcové :-).
Naše příběhy přivezeme do ratibořického Rudrova mlýna, kde pro Vás připravují pestré Svatováclavské slavnosti. My budeme v pondělí 27. září 2021 rádi jejich součástí! 

 

Těšíme se na viděnou!

 

V úctě 6 NaChodníku

2. 8. 2021
91. Jiráskův Hronov byl ve pro NáChodníky ve znamení jedniček91. Jiráskův Hronov byl ve pro NáChodníky ve znamení jedniček

Vážení a milí, 

 

asi jen těžko se dá přenést ten hezký pocit, se kterým jsme se vrátili z našeho už JEDENÁCTÉHO působení na festivalu Jiráskův Hronov. A bylo to (za nás) na JEDNIČKU! :-)

Víte, atmosféra v parku Aloise Jiráska je v běžném roce taková posmutnělá. Ale o oslavách je to místo s ohromným nábojem a vysokou koncentrací milých lidí, kteří dohromady tvoří vnímavé publikum. Aspoň při našich zastavení. Stejně tomu bylo dnes a my moc děkujeme, že i přes kovidové strasti je komu hrát a komu vyprávět! 

 

V úctě 6 NaChodníku

 

Foto: (naše) Anet Matoulková

16. 7. 2021
Vážení a milí,
 
zveme Vás (už tradičně) na doporvodný program festivalu Jiráskův Hronov do parku Aloise Jiráska.
Tradičně přivezeme i nějaké ty novinky a těšíme se na Vás v pondělí 2. srpna 2021 od 18.00 hodin.
 
V úctě 6 NaChodníku
 
 
8. 7. 2021
Litomyšl - rozbouřené Festivalové zahrady

Vážení a milí,

 

tak jsme se dnes těšili na se(t)kanou ve Festivalových litomyšlských zahradách, ale svatý Petr měl trochu jiné plány a náš koncert

podstatně zkrátil… Že by mu neseděly šansony??? 

Děkujeme všem statečným a slibujeme, že příště to dáme celé, bez cimrmanovského “Vichru z hor”!

 

V úctě 6 NaChodníku

1. 7. 2021
Vážení a milí,
 
zveme Vás na vzájemnou se(t)kanou spolu s naším nehrajícím kapitánem Miloněm Čepelkou 
 
Festivalové zahrady Smetanovy Litomyšle zažijí nejen autorské šansonové příběhy, ale také poezii, moudrý humor (a jak známe "müstra", tak) i nějaké překvapení. 
Prostě jim v té Litomyšli hezky ty jejich Festovalové zahrady posekáme :-).
 
Udělejte si výlet a přijďte ve čtvrtek 8. července 2021 od 19.00 hodin pobýt a vyslechnout speciální, tak trochu narozeninový recitál...
 
V úctě 6 NaChodníku
 
 
20. 6. 2021
Sezóna v Malých lázních v Náchodě zahájena
Vážení a milí,
 
jestli je NáChodníkům někde dobře, tak je to doma…
Dnes nám bylo moc hezky, když jsme se - v plné sestavě i s Miloněm Čepelkou - stali součástí zahájení lázeňské sezóny v běloveských Malých lázních. Děkujeme, bylo to pohlazení našich duší po tolika měsících odluky!
Děkujeme za přízeň a těšíme se na další kulturní a poetická setkání!
 
V úctě 6 NaChodníku
 
Foto: Josef Dusil
« 1 2 3 4 5 6 »